Що робити при ДТП? Правильний порядок дій водія

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Що робити при ДТП? Правильний порядок дій водія

Коли відбувається аварія, вона може викликати розгубленість у багатьох водіїв, особливо, якщо це сталося вперше. Не всі знають, як правильно вести себе при такій події та що робити далі. Існує законодавчий документ, який закріплює дії, які повинен виконати водій при ДТП. 

Що робити при ДТП? Правильний порядок дій водія

Необхідно дотримуватися наступних заходів, якщо сталася аварія за вашою участю:

 • при аварійній ситуації водії повинні припинити рух і не рушати з місця події
 • включити аварійний сигнал і обов’язково виставити знак аварійної зупинки, він повинен знаходитися від вашої машини на відстані не менше п’ятнадцяти метрів
 • перевірити, чи немає потерпілих, якщо такі є – викликати швидку допомогу
 • викликати співробітників патрульної служби (поліції)
 • подзвонити в страхову компанію
 • якщо є можливість – зафіксувати на камеру місце події, щоб використовувати знімки в якості доказу, при необхідності
 • коли на місце приїхала поліція, надавати допомогу в складанні протоколу, потім перевірити, чи всі внесено вірно

Всі ці дії необхідно виконати, одразу, після того, як ви зупинилися і вийшли з машини.

Від інспекторів власник отримує довідку, яку він повинен пред’явити за спеціальною формою в страхову компанію. Коли співробітниками служби будуть закінчені всі необхідні дії, водій може відправитися в страхову компанію щоб написати заяву для отримання виплат по страховці. Краще не затягувати з цим візитом, а звернутися відразу після закінчення всіх робіт на місці.

Страхові агенти зажадають від водія його документи з паспортом, права, документи на машину. Буде потрібно заповнити спеціальну заяву, а також, надати результати експертизи ДТП, краще, якщо вона буде проведена, безпосередньо, самої страховою організацією.

Що не можна робити при ДТП

Слід знати не тільки те, які дії здійснювати при аварії, але і що робити не можна. Учасники аварійної ситуації не повинні залишати місце події, змінювати розташування машини, поки не приїде ДАІ. Не можна намагатися на місці провести ремонтні роботи своєї машини, а також, підписувати будь-які документи і письмово визнавати свою провину. Не давайте ніяких гарантій і запевнень іншим учасникам аварії, необхідно просто чекати приїзду співробітників. І, звичайно, не вживати ніякого алкоголю або повідомляти про те, що він був прийнятий раніше.

Якщо ж ДТП сталося не через зіткнення з іншим автомобілем, а через дефекти на дорозі, коли приїдуть співробітники поліції, відразу ж повідомте їм про цей факт. Краще зробити фото або зняти відео, як доказ, наприклад, зафіксувати тріщини на дорозі. 

Средняя оценка 5 / 5. Количество оценок: 1

Call Now ButtonПозвонить сейчас