Мопед це самохідний транспортний засіб, оснащений бензиновим двигуном внутрішнього згоряння, потужність якого порівняно невелика. Обсяг камери згоряння його мотора часто не перевищує 50 куб. см.

На сучасному мопеді може бути встановлений електродвигун, потужність якого знаходиться в діапазоні від 250 Вт, до 4 кВт. Працює він від акумуляторної батареї. На одному заряді можна проїхати чималу відстань. Зарядка виконується від звичайної електромережі з напругою 220 Вольт.

Їх мотори мають повітряну систему охолодження, і часто не мають системи змащення. З цієї причини в бензин потрібно доливати певну порції масла. Перед тим як купити мопед з доставкою по Україні бажано дізнатися, які види мопедів існують.

Види мопедів? 

  1. Класичний варіант. Має велосипедно-педальний привід, обертальний рух від якого передається на заднє колесо, за допомогою ланцюгової передачі. У нього відсутня коробка передач, але є зчеплення.
  2. Мопед, який оснащений коробкою передач. Є покращеною версією першого виду. Має найчастіше двошвидкісну коробку передач. Їх перемикання здійснюється поворотом лівої ручки керма. Але є й інші конструктивні рішення виконання цих дій.
  3. Мокик. Це мопед, у якого немає велосипедного приводу, але є коробка передач. Пуск мотора здійснюється стартером, а не заводний лапкою. Перемикання передач здійснюється, як і у попереднього виду, поворотом лівої ручки керма.

Чим мопед відрізняється від скутера?

  1. Конструкцією. Мопед – це велосипед з мотором. Саме з цієї причини він отримав таку назву, що є поєднанням перших букв наступних слів – (мо) тор, (пед) али. У більшості випадків сучасний мопед має механічну коробку передач. Скутер ж не має педалей. Передача обертального руху на колесо здійснюється через кліномерний привід, а не чіпкий.
  2. Технічними характеристиками . Швидкість мопеда часто обмежена 50 км. на годину. Скутер ж може розвивати ще більшу швидкість до 120 км. на годину.
  3. Зовнішнім виглядом. Діаметр коліс у мопеда більше. Скутери мають широку зручну для розміщення ніг підставку. Їх коробка передач прихована під захисним кожухом. Вони мають безліч пластикових декоративних елементів.

Що краще вибрати?

Все залежить від того, для яких цілей купується транспортний засіб. Як, власне, мопед, так і скутер мають свої недоліки і переваги. Головне щоб техніка була якісною.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас