Як забезпечити безпечний рух при акваплануванні

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Як забезпечити безпечний рух при акваплануванні

Термін «аквапланування» з’явився приблизно в той же час, як почали виробляти дощові шини. Поява цього терміна є хорошим маркетинговим ходом виробників автопокришок, які прагнуть реалізувати товар дорожче. Аквапланування – процес, при якому контакт шин з дорожнім покриттям зводиться до мінімуму. Зіткнутися з такою проблемою можна тільки в тому випадку, якщо на дорозі є якась водну перешкода (калюжі, дощова погода).

Багато водіїв автомобільного транспорту часто задаються питанням – що ж робити при акваплануванні? Потрібно дотримуватися кількох простих правил, щоб убезпечити себе на дорозі:

 1. слід знизити швидкість руху автомобіля до мінімуму (40-50 кілометрів на годину).
 2. необхідно забезпечити собі хороший огляд дороги. Для цього слід включити чистячі щітки на лобовому склі машини.
 3. потрібно правильно тримати кермо автомобіля – основне правило в разі непередбаченого дорожньої пригоди.
 4. водні перешкоди слід проїжджати строго по прямій.

Основні фактори, що впливають на аквапланування шин

 • Швидкість – один з найголовніших і небезпечних критеріїв виникнення глісування на дорожньому шляху. Варто пам’ятати, що чим більше швидкість водіння, тим вище ризик появи аквапланування.
 • Товщина шару води на дорозі – цей фактор безпосередньо залежить від попереднього, так як при їзді зі швидкістю до 100 кілометрів на годину можна уникнути ефекту глісування навіть в саму сильну зливу. Також цей принцип діє і навпаки – при високій швидкості на дорозі з товщиною шару води в 1-2 міліметра, можна зіткнутися з акваплануванням шин.
 • Малюнок протектора. Якщо шини вже дуже старі, то немає гарантій, що вони зможуть виштовхнути рідину з плями контакту. Крім того, якщо їхати зі швидкістю 100 кілометрів на годину і вище, то навіть мізерну кількість води на дорожньому шляху може привести до ефекту аквапланування.

Яким чином відбувається аквапланування шин?

У кожної марки автомобіля цей процес проявляється по-різному. Основну роль в появі глісування грає тип приводу машини. У передньопривідного транспорту ефект аквапланування виникає спочатку в задній частині автомобіля, а потім в передній. Якщо загальмувати в період появи такої проблеми, то можна піддати себе і машину серйозних наслідків. У задньопривідних автомобілів все в точності до навпаки, аквапланування виникає спочатку в передній частині, а після – в задній. В даному випадку дуже важко зрозуміти, що почалося глиссирование шин, так як це зазвичай відбувається на мінімальній швидкості.

Чи варто купувати дощові шини?

У боротьбі з акваплануванням виробники стали випускати спеціальні дощові шини. Вони практично нічим не відрізняються від звичайних покришок. При покупці такого виду шин власнику автомобіля варто врахувати кілька важливих нюансів:

 • всі шини піддаються аквапланування, якщо не слідувати ПДР;
 • у дощових і класичних шин ефект аквапланування настає практично одночасно, з різницею в кілька кілометрів на годину;
 • їзда на класичних шинах супроводжується меншою кількістю шуму, ніж на дощових;
 • вартість дощових шин набагато вище, ніж вартість класичних шин;
 • гарною якістю володіють дощові шини від всесвітньо відомих та надійних виробників.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас