Як правильно озонувати салон автомобіля?

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Як правильно озонувати салон автомобіля?

Озонування автомобілів – один з найпопулярніших і ефективних методів дезінфекції автомобілів. Цю послугу пропонують багато спеціалізовані майстерні, але можна легко зробити це самостійно, використовуючи невеликий озонатор. Як правильно озонувати салон автомобіля? Відповідаємо на найважливіші питання.

Навіщо використовувати озонатор?

Ефективність озонування обумовлена ​​властивостями озону, тобто трехатомного форми кисню О3. Озон має високу окислювальну здатність і асептичними властивостями, завдяки чому він ідеально підходить для нейтралізації бактерій, грибків, цвілі, вдихається алергенів і вірусів. В цьому відношенні він навіть сильніше хлору.

Озонування – це основна послуга, яка виконується в сфері кондиціонування повітря. Якщо Ви не хочете проводити озонування самостійно і при цьому перебуваєте у Львові, можете звернутися до професіоналів у цій справі: https://dr-struk.com.ua/servises/ozonatsiia-salonu/ . Озонування слід виконувати регулярно, щоб запобігти зростанню мікроорганікі в системі вентиляції. Зазвичай це виконується разом з доливом холодоагенту кондиціонера і сушінням системи.

Озонатори, що виробляють газ з повітря, використовуються для озонування автомобілів. Озон утворюється в результаті електричних розрядів, які схожі на маленький шторм. Для ефективної дезінфекції автомобілів потрібно використовувати озонатор з мінімальною продуктивністю 5000 міліграмів (5 г / год).

Підготовка до озонування

Перед озонуванням ретельно очистіть салон автомобіля. Вам потрібно позбутися від джерел неприємного запаху і місць розмноження шкідливих мікробів. Їх улюблені місця проживання – сирі і брудні місця. Що може бути причиною неприємного запаху? Часто це частинки їжі, гниле листя, шерсть тварин, а також ростучі цвілі, грибки і бактерії.

Тому не обійдеться без викидання лежачого в щілинах сміття, пропилососити оббивку і почистити салон. Останнє особливо важливо, якщо ви хочете позбутися від запаху сигарет. Жирний сигаретний дим осідає на кабіні, вікнах і оббивці, і для його видалення потрібна використання сильнодіючих засобів: очищувача вікон і очищувача оббивки. Однак набагато краще мити оббивку миючим пилососом з витяжкою.

Де встановити озонатор в автомобілі

Є два типи озонаторів:

 • з трубками для подачі озону всередину;
 • ті, які слід розміщувати всередині автомобіля.

У першому випадку потрібно протягнути труби озонатора через прочинене пасажирське вікно, а потім закрити утворену щілину. Якщо на руках є генератор озону без проводів, то просто помістити його на пасажирському сидінні або прямо перед ним на підлозі поруч з ящиком рукавички. Саме звідти по замкнутому контуру втягується повітря. Таким чином, концентрований озон потрапить прямо в випарник і вентиляційні канали та зможе організувати кондиціонування повітря. Однак, якщо в першу чергу хочеться видалити з салону мікроорганізми і запахи, потрібно розмістити озонатор на складеній спинці заднього сидіння. Озон важчий за повітря, тому в цьому випадку слід розташовувати пристрій високо.

Озонування салону – з включеним кондиціонером?

Як швидкість споживання повітря для озонування?

 1. Виберіть замкнутий цикл кондиціонування;
 2. Мінімально можливу температуру;
 3. Максимально потужний режим обдування;
 4. Напрям обдування – центральні решітки та вікна.

Озон повинен вільно циркулювати всередині автомобіля, тому варто переконатися, що всі вікна і двері закриті. Є багато сумнівів з приводу кондиціонера, а точніше, включати його чи ні. Відповідь: це залежить від обставин.

З одного боку, кондиціонер не потрібен, тому що без нього озон зможе знезаразити випарник і вентиляцію. З іншого боку, він ламається при високих температурах, і кондиціонер допоможе охолодити салон. Якщо температура в салоні автомобіля вище 20 градусів, краще використовувати кондиціонер. Однак важливо пам’ятати, що в цьому випадку необхідно запустити двигун. Якщо людина вирішить озонувати автомобіль без кондиціонера, то можна підключити акумулятор до автомобільного зарядного пристрою і озонувати салон автомобіля при вимкненому двигуні (вентилятори повинні бути включені).

Попередження!

Під час озонування в автомобілі не повинні перебувати люди і тварини. Після включення озонатора негайно необхідно вийти з машини і закрити двері. Якщо машина озонується в гаражі, то потрібно залишити ворота відкритими.

Провітрювання машини після озонування

Тривалість озонування залежить від потужності пристрою і розмірів салону. У разі озонатора, що виробляє 5 г озону на годину, автомобіль слід озонувати протягом приблизно 60 хвилин. Якщо більш ефективний пристрій, пропорційно скорочується робочий час. У озонаторів є настройка часу, тому все, що потрібно зробити, це запрограмувати час озонування, і пристрій автоматично вимкнеться. Після закінчення цього часу потрібно відкрити дверцята машини і залишити вентиляцію увімкненою приблизно на 5 хвилин.

Озон розпадається приблизно за 20 хвилин, тому не можна використовувати автомобіль відразу після озонування. Перед поїздкою краще почекати не менше двох годин. Характерний запах озону може зберігатися всередині протягом тривалого часу, але це всього лише залишки суперечка і не представляє небезпеки для здоров’я. Також обов’язково потрібно встановити новий салонний фільтр після озонування.

Чи безпечно озонування салону автомобіля?

Озон є сильно окислюючими газом і може прискорити знос внутрішніх компонентів, тому його не слід використовувати занадто часто. У більшості випадків достатньо двічі на рік озонувати салон. Однак, якщо часто подорожувати з домашніми тваринами або курити сигарети, то можна використовувати озонатор щомісяця, але потрібно переконатися, що він безпечний для матеріалів, використовуваних в салоні автомобіля. Деякі озонатори з керамічними пластинами може призвести до вицвітання оббивку або пластик салону.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Меню
Позвонить сейчас