Як правильно вибрати автомобіль з пробігом

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Як правильно вибрати автомобіль з пробігом

Продажі автомобілів щорічно зростають, що багато в чому обумовлено економічними причинами. Транспортний засіб сьогодні можна придбати за демократичною ціною, а покупка машини з пробігом дозволяє знизити витрати в кілька разів. Уникнути проблем з несправністю автомобіля, а так само додаткових витрат на усунення виявлених дефектів, допоможуть наші рекомендації.

Рекомендації як правильно вибрати автомобіль з пробігом

Перед початком пошуку відповідного автомобіля потрібно визначитися з бюджетом, тобто максимальною сумою, яка може бути запропонована продавцю. Необхідно враховувати, що будуть потрібні додаткові витрати, обсяг яких зазвичай варіюється в межах 25%. Витрати будуть пов’язані з необхідністю виконання наступних дій:

 • переоформлення транспортного засобу;
 • постановка автомобіля на облік;
 • висновок і оплата послуг страхування;
 • проходження техогляду.

Придбання машини з пробігом може зажадати невеликих додаткових вкладень, які дозволять довести автомобіль «до розуму». Після вирішення фінансових питань можна переходити до етапу пошуку відповідного об’єкта.

Сьогодні оголошення про продаж розміщуються в друкованих виданнях, на спеціалізованих електронних ресурсах і автомобільних ринках. Головна помилка багатьох покупців полягає в тому, що вони готові без роздумів кинутися на перше ж підходящу пропозицію. Тоді як ми радимо для початку скласти для себе список відповідних варіантів і питань, щоб уникнути зайвої витрати часу.

Важливі моменти і правила вибору автомобіля з пробігом

Своєчасно поставлене запитання продавцеві і отримана відповідь дозволить уникнути непорозумінь і розчарувань від укладання угоди. Заздалегідь підготовлений список пунктів для уточнення дасть можливість учасникам заощадити час і швидше приступити до етапу оформлення.

Покупця повинна хвилювати юридична сторона угоди, а після підтвердження її «чистоти» можна приступати до уточнення технічних характеристик і стану машини. Продавця вподобаного автомобіля насамперед повинні хвилювати такі нюанси:

 • стан технічного паспорта – наявність в документі вклейок здатне значно ускладнити процес переоформлення, так як вони свідчать про проблеми з встановленням VIN номера;
 • процедура переоформлення машини – продаж «за дорученням» може вилитись у необхідність в подальшому розбиратися з власником транспортного засобу, тому при можливості рекомендується укладати «пряму» угоду без посередників;
 • наявність фактів ДТП – покупцеві необхідно ретельно вивчити всі конструктивні деталі машини і зіставити інформацію від продавця зі справжнім станом речей;
 • термін володіння авто – приводом для сумнівів щодо доцільності покупки повинен послужити факт того, що за короткий проміжок часу автомобіль поміняв кілька власників, так як без вагомої причини засіб пересування зазвичай не продають;

Найбільш частою причиною продажу після ДТП виступає пошкодження кузова, так як його ремонт вимагає серйозних фінансових вкладень і професіоналізму від майстрів. Факт перефарбовування автомобіля нерідко говорить про спробу приховати сліди іржі та інших дефектів конструктивних елементів.

Погоджуватися на покупку відразу після телефонного дзвінка як мінімум нерозумно. Бесіда дозволяє відхилити сумнівні і невідповідні варіанти, а остаточне рішення про покупку повинне прийматися на підставі особистого огляду та розмови з власником. Чим більше надійшло пропозицій, тим краще уявлення покупець отримує про ціни і має можливість вибрати найбільш вигідний варіант.

Зовнішній огляд автомобіля з пробігом

Бажано запросити на огляд перевіреного і надійного товариша, який здатний правильно оцінити технічний стан автомобіля і скласти правильну думку про доцільність покупки. З собою рекомендується мати такі речі:

 • невеликий працює ліхтарик;
 • магніт для виявлення зашпакльованих зон (або спеціальний товщинометр);
 • дзеркальце і ганчірку;
 • комплект викруток і ключів.

Спочатку рекомендується послідовно оглянути кузов автомобіля з кожної зі сторін. Після цього слід уважно придивитися до стану даху і капота, а при необхідності потрібно сісти навпочіпки, щоб погляд був на рівні фар, і звернути увагу на елементи кузова, які приховані в тіні.

Елементи конструкції кузова не повинні бути деформовані, та не повинні мати сліди нової фарби. Якщо є хоч якісь підозри, потрібно скористатися магнітом, щоб виключити наявність шпаклівки (таким чином недобросовісні продавці приховують вм’ятини).

Нерідко за допомогою написів і наклейок власники маскують пошкоджені ділянки, тому на таких місцях рекомендується також загострити увагу. Прикривати проблемні зони можуть наступні елементи:

 • пластикові пороги;
 • накладки;
 • молдинги.

Вказувати на перефарбування можуть залишки фарби, присутні на гумових або пластикових елементах кузова. Рекомендується заглянути під ущільнювач – якщо власник каже, що машина не перефарбовувалася, але колір фарби під ущільнювачем помітно відрізняється, то, швидше за все, він намагається приховати подряпини і пошкодження. Крім того, під ущільнювачами можна знайти сліди корозії – це теж поганий знак.

Огляд салону автомобіля з пробігом

Необхідно уважно оглянути салон на наявність пошкоджень оббивної тканини сидінь, проконтролювати відсутність дефектів на приладовій панелі і дверях (вони повинні закриватися легко, не залишаючи великих зазорів). Водійське крісло не повинно мати слідів деформацій, а спинка повинна бути жорстко закріплена. Потрібно проконтролювати стан таких елементів:

 • рульове управління;
 • двірники і перемикачі;
 • склопідйомники;
 • пристрій підігріву;
 • дзеркала і кондиціонери.

Ходова частина і двигун автомобіля з пробігом

На кермі не повинно бути ніяких зазорів і пошкоджень. Якщо є чохол-обплетення, важливо заглянути і під неї. Колеса також повинні бути перевірені на наявність люфтів, побачити які можна неозброєним оком. Необхідно проконтролювати такі моменти:

 • стан шарнірів;
 • відсутність тріщин на дисках;
 • амортизатори на можливість течі;
 • ушкодження на відбійниках і пильовиках;
 • кріплення шлангів гальма і циліндри.

Якщо візуально спостерігається нерівномірність зносу покришок, то подібний факт може говорити про порушення в геометрії кузовний конструкції або проблеми з підвіскою.

Двигун потрібно ретельно вивчити на предмет можливості підтікання масла. Якщо мастило свіже та відрізняється підвищеною густотою, то таким способом власник може приховувати серйозні дефекти. Нерідко в такій ситуації агрегати страждають сильним зносом і низькими показниками компресії.

Роботу двигуна вивчають в заведеному стані, а за результатами огляду можна зробити певні висновки. Не повинно бути чутно сторонніх металевих звуків, спостерігатися витоків тосолу або масла. Рекомендується перевірити температурний режим агрегату і якість роботи системи підігріву.

Завершальним етапом знайомства з автомобілем можна вважати тест драйв, який дозволяє майбутньому власнику в повній мірі зрозуміти про комфортність їзди на обраному автомобілі. Якщо сумніви залишилися, то краще залучити експерта для отримання професійної думки, що дозволить уникнути помилок і дасть можливість трохи збити ціну.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас