Які чинники впливають на довговічність акумулятора в автомобілі?

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Які чинники впливають на довговічність акумулятора в автомобілі?

Акумулятор автомобіля надзвичайно важливий для належного функціонування нашого автомобіля. У багатьох випадках саме з цієї причини ми не зможемо запустити двигун. Чому акумулятори такі вразливі?

За минулий рік з числа автомобілів, що вийшли з ладу на дорогах, в 1/3 (42%) винуватцем поломки був акумулятор автомобіля, яка не запускався. Але чому це відбувається так часто? Що робить акумулятор таким ненадійним, що він щороку підносить для водія нежданий сюрприз?

По суті, акумулятор автомобіля сам по собі не настільки вразливий. Однак більшість водіїв звертають на нього увагу тільки тоді, коли він перестає працювати. Причини цього, як правило, полягають в недосвідченості водіїв і недостатньому догляді:

  • На короткі відстані: Коли двигун запускається, потрібна велика частина заряду акумуляторної батареї. Велика частина потужності використовується при працюючому двигуні. Це відбувається під час їзди. Однак багато хто забуває, що навіть під час їзди від акумулятора забирається енергія. Вона йде на радіо, кондиціонер, обігріваються сидіння тощо. Тому, щоб акумулятор повністю зарядився, потрібно деякий час. Якщо ви їдете тільки на невеликі відстані, то часу не вистачить на повну зарядку акумулятора. Акумулятор з часом сам розрядиться більше – поки не розрядиться повністю.

Споживачі акумуляторного заряду:

  • В даний час майже всі сучасні автомобілі оснащені автоматичною системою. Ця система відповідає за вимкнення світла та інших споживачів енергії акумулятора, коли запалення вимкнене. В іншому випадку, якщо ви не вимкнете фари вночі, акумулятор розрядиться. Крім того, при експлуатації споживачів з включеним запалюванням (наприклад, радіо при митті автомобіля) існує небезпека розряду акумуляторної батареї.
  • Низька потужність: Якщо батарея в повному обсязі заряджена, кристали сульфатів осідають на батарейних пластинах через низької напруги. В результаті зменшується ємність акумулятора. Якщо акумулятор більше не повністю заряджений протягом тривалого часу (наприклад, кілька коротких поїздок), осадження сірки на пластинах може негативно позначитися на роботі акумулятора. Таким чином, ємність продовжує зменшуватися до тих пір, поки акумулятор … не здохне.
  • Витік струму: Якщо контакти батареї забруднені, то протікає струм може стати причиною поступового розряду акумулятора.
  • Морози: На акумулятор автомобіля, також впливають низькі температури навколишнього середовища. Тому несправності починаються в основному взимку. У зимову пору року акумулятор втрачає більшу кількість енергії, і двигуну потрібно більше потужності для запуску. У зимовий час використовують додатково споживачі електроенергії, (наприклад, обігрів сидінь, керма) також впливають на витрату акумулятора. Якщо акумулятор автомобіля вже погано заряджений, то повна «поломка» часто відбувається на холоді.
  • Інші причини: Причиною несправної роботи акумулятора, також може бути генератор, який більше не заряджає акумулятор, внаслідок чого автомобіль не заводиться.

Батарея не працює – що може зробити водій?

Допомога в запуску: Якщо двигун автомобіля більше не працює, ви можете допомогти акумулятора «завестися». Але вам не обов’язково негайно викликати дорогу дорожню допомогу. Не соромтеся просити про допомогу у інших автомобілістів. Таким чином, ви заощадите не тільки час очікування допомоги на дорозі, але і гроші. Можна завжди прикурити від іншого акумулятора.

  • Зарядити акумулятор: Якщо на вас не тисне час, автомобільний акумулятор можна підключити до зарядного пристрою і зарядити. Якщо акумуляторна батарея розряджена в повному обсязі – тобто двигун запускається. Однак перші ознаки (наприклад, миготливі фари) вказують на слабкий заряд, тривала поїздка за місто може зарядити акумулятор.
  • З штовхача: Якщо акумулятор все ще має залишкову напругу і автомобіль з механічною коробкою передач, ви можете спробувати завести його з штовхача. Увімкніть другу передачу, повністю вичавіть зчеплення і спробуйте завести автомобіль. Якщо двигун все ще не запускається, не намагайтеся повторити спробу, інакше ви ризикуєте пошкодити каталітичний нейтралізатор.

Важливі поради:

Особливо тим, хто часто їздить на короткі відстані, слід регулярно підключати автомобільний акумулятор із зарядним пристроєм. В якості альтернативи можна використовувати більш довгий маршрут для підзарядки. Поїздка, повинна займати не менше 30 хвилин. Щоб уникнути непотрібного навантаження на акумулятор, слід уникати потужних споживачів. Таких як сидіння, з підігрівом або заднє вітрове скло при їзді на короткі відстані.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonЗателефонувати зараз