Поради з управління автомобілем в туман і дощ

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Поради з управління автомобілем в туман і дощ

Туман – це природне явище, що виникає в результаті конденсації водяної пари в безпосередній близькості від поверхні землі. Зазвичай це відбувається восени, коли різниця денних і нічних температур стає значною. Днем, коли прохолодне повітря стикається з більш теплим, в приземної атмосфері практично утворюється хмара.

Туман, який спостерігається над великими містами і промисловими зонами, сірий, тому що краплі води в ньому притягують пил і дим. Смог не тільки шкідливий для людей з респіраторними захворюваннями, але і знижує видимість на дорогах і збільшує ризик нещасних випадків.

По видимості тумани поділяються на 4 основні типи:

  1. погана (видимість від 500 м до 1000 м)
  2. помірна (видимість від 200 м до 500 м)
  3. щільна (видимість від 50 м до 200 м)
  4. дуже густий (видимість до 50 м)

Дотримання певних правил може знизити ризики водіння в тумані

Протитуманні вогні:

Основна проблема при русі в тумані – це погана видимість. Ось чому фари мають першорядне значення.
Переконайтеся, що ви знаєте, як працюють передні і задні протитуманні фари. Використовуй їх. Не турбуйтеся про те, щоб засліпити інших водіїв. Завдяки обмеженої видимості вони допоможуть вам орієнтуватися на дорозі набагато більше, ніж іншим учасникам дорожнього руху. Однак не включайте і вимикайте їх постійно, щоб не відволікати їх. Остерігайтеся водіїв, які не включають фари.

Швидкість

Налаштуйте швидкість відповідно до щільності туману. Рекомендується їхати на 10 км / ч менше, ніж дозволено на відповідній ділянці. Не виконуйте за водіями, які попереду вас. Це ризик, на який вам краще не йти.

В умовах туману в більш холодних умовах асфальт може замерзнути, і дорога стане слизькою. Не прискорюйтеся, щоб вибратися з машини, яка знаходиться дуже близько позаду вас. Завжди дивіться в дзеркало, перш ніж зменшити швидкість.

Якщо ви перебуваєте на перехресті з обмеженою видимістю, зупиніться, відкрийте вікно і прислухайтеся до трафіку. Виїжджайте, коли будете впевнені, що можете виїхати на перехрестя. Остерігайтеся стрибаючих тварин. Туман знижує зчеплення з дорогою і шинами, що збільшує гальмівний шлях. Використовуйте гальма, як під час дощу.

Відстань між машинами

Чим густіше туман, тим більшу відстань ви повинні витримувати, поки машина попереду вас. Рекомендована відстань – 15 м. Відстань – це час, який ви даєте собі, щоб зреагувати в непередбаченій ситуації.

На проїжджій частині

Ніколи не сідайте за кермо посеред дороги. Переконайтеся, що ви їдете по своїй смузі. Дотримуйтесь лінії в кінці полотна. Якщо він був знищений, ви можете переміщатися по центральній лінії. Рухайтеся з правого кінця дороги – це допоможе вам, якщо вас засліпить зустрічні машини. Увімкніть двірники, так як в тумані вікна дуже швидко запотівають. Очистіть бічні і дзеркала заднього виду. Якщо вам потрібно зупинитися під час руху, щоб очистити їх або з якої-небудь іншої причини, зробіть це якомога далі від дороги. Якщо видимості немає, найкраще увімкнути аварійну сигналізацію і повернути праворуч. Частіше робіть перерви. В тумані сильніше втомлюються очі і підвищується тиск.

Низька швидкість і велику відстань між автомобілями – найбезпечніший спосіб уникнути дорожньо-транспортних пригод в тумані і при обмеженій видимості.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Меню
Позвонить сейчас