Варіатор: переваги і недоліки пристрою

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Варіатор: переваги і недоліки пристрою

Варіаторная коробка передач – пристрій, за допомогою якого передаються обертальні зусилля від двигуна на колеса. Головна відмінність варіатора полягає в тому, що здійснювати перемикання передачі можна вручну, автоматично або за допомогою налаштованої програми.

Що це таке?

Варіаторная коробка вважається безступінчатим, так як зміна передавального відношення відбувається в більшу або меншу сторону без перемикання з однієї передачі на іншу. Варіаторная коробка передач являє собою просту техніку, яка складається з пристрою для асінхронізаціі, варіатора, пристрої для забезпечення реверсу, електронного блоку управління і гидронасоса.

Основні переваги варіатора

Слід виділити найголовніші достоїнства подібної трансмісії:

 • плавний і швидкий розгін автомобіля;
 • забезпечується легке управління;
 • не проводиться багато шуму при розгоні;
 • економічна витрата палива.

Також важливо відзначити, що дана коробка передач відрізняється особливою екологічністю, ніж інші види трансмісії. Завдяки варіатору автомобіль без ривків і стрибків може плавно рушати з місця, при цьому не буде глухнути на світлофорах або підйомах як це часто відбувається у машини, у якій механічна коробка передач.

Недоліки варіатора

Однак як у будь-якого іншого пристрою є деякі мінуси:

 • автомобіль з такою трансмісією не може тривалий час здійснювати пересування на високих оборотах;
 • через 20-30 тисяч кілометрів може знадобитися проводити заміну масла;
 • при недбалої експлуатації варіатор може поламатися.

Важливо відзначити, що ремонтувати вариаторні коробку передач можна, але ремонт досить складний, з цієї причини слід звертатися до професіоналів. Вартість ремонтних робіт залежить від стану поломки варіатора. Рекомендується періодично проводити своєчасну діагностику, так як ремонт такої коробки передач вважається дорогим. Технічний огляд варіатора дозволить продовжити роботу даного пристрою, не допустити серйозні грошові витрати. Однак вартість ремонту залежить від певної поломки варіаторної коробки передач.

Такий вид трансмісії має набагато більше переваг. Мінуси при бажанні можна мінімізувати. Варіатор вимагає дбайливу експлуатацію, а також регулярний огляд у фахівців, які займаються обслуговуванням і ремонтом варіаторної коробки передач.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Меню
Позвонить сейчас