Види бульдозерів та їх застосування

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Види бульдозерів та їх застосування

Бульдозери – це важка машина з великими габаритами, основне призначення якої полягає в здійсненні пошарового зрізання, перерозподілі грунту на відстані, а також в переміщенні будівельного матеріалу. Саме тому основною сферою застосування даної спецтехніки є земельні роботи. Як переваги перед іншою спецтехнікою, яка виконує аналогічні операції, фахівці виділяють маневреність, мобільність, простота в конструкції і управлінні, а також високий рівень продуктивності. Ці плюси розширили згодом функціонал бульдозерів, тому зараз їх застосовують в сферах сільського господарства, ремонту дорожніх покриттів і в промисловості при видобутку корисних копалин.

Технічні складові бульдозера

Характерною рисою такої техніки, як бульдозер є спеціальний вал – основний робочий елемент. Він являє собою лопату, яка загрібає землю під час руху основної його частини. В основному такий вал притаманний практично всім екскаваторам. Також зараз бульдозери в основному конструюються на шасі тракторів.

Перевага даної техніки в тому, що для управління немає потреби в силовому приводі. Він, по суті, тільки відхиляє основний робочий елемент по сторонам, а також в усі необхідні напрямки. В результаті витрати спецтехніки знижуються, так як в даному випадку не потрібно витрачати потужність двигуна на підняття стріли.

Вітчизняні та зарубіжні компанії представляють великий асортимент різних моделей бульдозерів, які відрізняються як за основними характеристиками, так і за ціною. Все-таки варто виділити особливо важливі критерії, за якими слід підбирати дане обладнання:

 • Питома потужність двигуна;
 • Питома витрата палива на кажну годину роботи;
 • Питома продуктивність машини (його обчислення ведуться на основі двох попередніх показників, чим він вищий, тим вище і ефективність роботи обладнання).

Класифікація бульдозерів

Існує кілька ознак класифікації даного обладнання, в залежності від конструкції, потужності і по іншим технічним характеристикам. Однак найбільш наочною буде класифікація за призначенням, що дозволяє визначити мету використання кожного виду бульдозера.

В основному відмінність між типами агрегатів полягає у конструкції робочого елемента. Так, наприклад, в будівництві прийнято користуватися сферичними, напівсферичними або прямими елементами. При цьому у кожного відвалу буде свій козирок і поворотний механізм, що відрізняється за своїм функціоналом. Наприклад, сферичний відвал підходить для робіт, де необхідно переміщати землю на великі відстані, а півсферичний відвал допоможе в роботі, де головним критерієм є точність.

Взагалі ж налічується близько 20 видів бульдозерів, в залежності від їх призначення. Однак їх все можна розділити і на більші групи:

 • Для будівництва (землерийні). Вони вище в статті вже були наведені як приклад. У деяких моделях технічне оснащення доповнено датчиками, а також комп’ютером. Відвал можна піднімати і опускати. Точність коливається в районі 2-4 см на 350-450 м.
 • Бульдозери-нагребателі. Їх основне призначення – це збір грунту і сміття. В основному використовуються відвали сферичної форми.
 • Бульдозери-кущорізи. Вони використовуються для оформлення та підрізання кущів. Її відмінна риса – це відвал з гострою кромкою для зрізання рослинності.
 • Для викорчовування. Вони за своєю конструкцією схожі на бульдозери-кущорізи, проте їх потужність набагато вище в зв’язку з їх цілями. Як зрозуміло з назви, за допомогою таких бульдозерів викорчовують пні та каміння.
 • Сміттєві бульдозери. Ця техніка спрямована на діяльність в рамках підприємства, зокрема в галузі металургії. Є козирок, а також високий відвал. В кабіні передбачена вентиляція.
 • Болотні бульдозери. Вони використовуються тільки спільно з тракторами на спеціальних гусеницях. Розрізнити їх можна за прямим і широкому валу. Найбільш часто застосовуються на болотистих і торф’яних місцевостях.
 • Рятувальні бульдозери. Їх відвал має складаються боковинами, а кабіна відрізняється високим рівнем безпеки (в ній передбачена вентиляція, а також вона має високий рівень герметичності). В основному вони використовуються при організації рятувальних операцій.

Потрібно продати бульдозер? Телефонуйте нам! Ми здійснюємо терміновий автовикуп бульдозерів всіх видів.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас