Чому в машині з’явився неприємний запах? Шукаємо причини

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Чому в машині з’явився неприємний запах? Шукаємо причини

На жаль, не завжди в салоні автомобіля запах буває приємним, і якщо з’явився неприємний “аромат”, іноді знайти його джерело досить складно. А якщо джерело неприємного запаху ще й прихований, можна шукати його до нескінченності.

На ділі практика доводить, що запахи можуть виходити з різних причин. В першу чергу слід з’ясувати його природу і причину. Існує навіть список ймовірних проблем, що призводять до появи неприємних запахів в салоні. Варто розглянути найпоширеніші причини.

Запах сигарет і тютюну в автомобілі

Постійне куріння в салоні автомобіля якраз можна зарахувати до однієї з причин появи неприємного запаху. Сигаретний дим добре всмоктується в обшивку салону та оббивку сидінь, а його запах вивести самостійно практично неможливо. Легше зовсім кинути куріння, ніж вивітрити запах застарілого тютюну. Також до неприємних запахів відноситься роками накопичується в оббивці сидіння водія піт, а також бруд на килимках, які починають пахнути в сиру дощову погоду.

Сирість і цвіль в авто – де шукати?

Неприємний затхлий запах можуть виділяти сирі килимки з ворсу. Вони добре вбирають вологу, яка довго, особливо в сиру погоду, не встигає випаровуватися, застоюється і починає пахнути. Крім цього, волога від килимків вбирається в звукоізоляційне покриття підлоги машини. В результаті між килимком і підлогою може виникнути цвіль зі своїм специфічним запахом. Не варто забувати, що тривалий вплив вологи може викликати і корозію металу. Аналогічна історія може бути і з гумовими килимками, якщо довго їх не знімати. Потрапила під гумові килимки волога, також довго не випаровується.

Сміття і залишки їжі в машині

Відноситься до найпопулярніших джерел неприємного запаху. Іноді, при частих далеких поїздках водій, не виходячи з салону, перекушує в машині. В цьому випадку потрібно бути вкрай обережним. Щоб крихти їжі не потрапили під гумовий килимок, між сидіннями і залишилися в салоні. Інакше потім доведеться довго провітрювати салон.

Технічні несправності які викликають неприємний запах в авто

Причиною неприємного запаху не завжди можуть бути зовнішні подразники, часто вони можуть вказувати на несправність автомобіля. Наприклад, запах газу сигналізує про розгерметизацію газобалонної системи, а солодкуватий про витік антифризу. Якщо смердить гниллю або прілості, швидше за все, забита сітка кузова або кондиціонер. Часто ці запахи плутають з запахами загнили їжі. Після очищення дані «аромати» зникнуть, але якщо запах не усунеться, значить, причина його появи інша.

На витік палива вказує запах бензину або солярки. У багатьох машин паливний бак розташований ззаду під сидінням, можливо, він почав протікати, або порушені з’єднання паливопроводу. Різкий неприємний запах дає масло, яке підтікаючи через сальники, потрапляє на гарячий корпус двигуна і підгорає. Слід пам’ятати, що всі технічні запахи швидко вбираються в оббивку сидінь і оббивку салону, після чого видалити їх буде досить проблематично. Тому, відразу після їх появи слід вживати екстрених заходів по виправленню виявлених несправностей.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас