Чи продавати автомобіль за генеральним дорученням?

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Чи продавати автомобіль за генеральним дорученням?

Чи продавати автомобіль за генеральним дорученням? Існує досить простий спосіб продати автомобіль, який може скласти альтернативу звичайній купівлі-продажу транспортного засобу. Даним способом є генеральна довіреність, в рамках якої оформляються документи, які дають новому власнику право власності без будь-яких обмежень. Далі ми пропонуємо розглянути переваги і мінуси даного напрямку в продажу автомобіля.

Що таке генеральна довіреність

Взагалі, генеральна довіреність – це документ, який дозволяє представнику здійснювати будь-які законні дії по відношенню до предмету договору, змушуючи довірителя нести відповідальність за всі дії представника. Генеральна довіреність вимагає завірення у нотаріуса і широко використовується серед економічних суб’єктів. Це робить генеральне доручення популярним у процесах, які так само перевіряються у нотаріуса.

Чому ж люди використовують генеральну довіреність, а не просто продають свій автомобіль? Справа в тому, що оформити генеральну довіреність набагато простіше, і це займає менше часу. Звичайно, існує кілька видів довіреності, проте тільки генеральна дає представнику повний карт-бланж по відношенню до автомобіля. Сторони, погоджуючи вид довіреності, найчастіше віддають перевагу саме генеральний.

При цьому довіритель залишається юридично законним власником транспортного засобу, через що може виникнути ряд труднощів. Наприклад, за участю автомобіля, оформленого за генеральним дорученням, в ДТП саме довіритель буде об’єктом пошуку правоохоронних органів. До того ж, в статті 28 Податкового кодексу сказано, що саме та особа, на яке зареєстрований автомобіль, є платником податків.

Продавати чи автомобіль за генеральним дорученням?

Нюансів дуже багато, і слід чітко розуміти всі ризики перед тим, як ви вирішили продавати автомобіль за генеральним дорученням. Краще і безпечніше продати автомобіль загальноприйнятим способом за законною купівлю-продаж. Генеральна довіреність може припускати складні схеми і збільшення кількості учасників угоди, якщо, наприклад, покупець вирішить потім продати довірений йому транспортний засіб.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас