Розвал-сходження: поняття та особливості

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Розвал-сходження: поняття та особливості

Поведінка автотранспорту на дорозі залежить від розвалу-сходження. За допомогою різних налаштувань можна значно поліпшити якість їзди. Правильний розвал-сходження – це важливий елемент ходової частини. Ігнорування цієї процедури може стати причиною аварійної ситуації.

Розвал

Розвал буває позитивним і негативним. Про це говорить нахил коліс машини. Якщо колесо має внутрішнє нахил, розвал буде негативним, зовнішній нахил вказує на позитивний розвал. На автомобілях встановлюється позитивний кут нахилу.

В цьому випадку не зношується гума, і поліпшується зчеплення з дорожнім покриттям. Разом з тим іноді встановлюється негативний розвал. При такому положенні підвищується зчеплення з дорогою, але страждає гума. Негативний розвал встановлюється на гоночних автомобілях, які беруть участь у спортивних змаганнях.

Горизонтальне положення коліс характеризується таким параметром, як Кастер. Керованість автомобіля з підвищеним Кастером кращає. Надмірно підвищений параметр зробить важкий поворот керма.

Сходження

Сходження – це сумарна величина кутів між поздовжньою віссю коліс і площиною. В першу чергу виставляється сходження на передні колеса. Цей параметр може трохи бути завищений. Це позитивно позначиться на керованості автомобіля при їзді на високих швидкостях, але знизить маневреність машини на поворотах. Негативне сходження значно збільшить знос гуми. Рекомендується встановлювати нульове значення цього параметра.

Дані величини між собою взаємопов’язані. Регулювання розвалу сходження потрібно виконувати в суворій послідовності. Спочатку проводиться настройка розвалу, потім кастера, а в останню чергу сходження.

Залежно від конструктивних особливостей транспортного засобу, кути установки коліс на окремих марках різні. Більшість сучасних транспортних засобів з переднім приводом вже мають встановлений розвал і кастер. Виробники встановили кути, які не підлягають настройці. В цьому випадку налаштовується тільки сходження.

Де проводиться процедура розвал-сходження

Процедури повинні проводитися на станції технічного обслуговування за допомогою спеціального комп’ютера і сучасного інструменту. Досвідчені механіки знають, як правильно виконувати регулювання на окремих моделях транспортних засобів. Вартість процедур прийнятна для більшості громадян. Не варто нею нехтувати. Від цього залежить безпека водія і пасажирів.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Меню
Позвонить сейчас