Вплив розвал-сходження на керованість авто

 1. Головна
 2. /
 3. Авто статті
 4. /
 5. Вплив розвал-сходження на керованість авто

Правильне регулювання положення коліс забезпечує оптимальний комфорт при водінні. Це продовжить термін служби шин, а автомобіль стане більш комфортним і ефективним в управлінні. Крім того, автомобіль буде споживати менше енергії, що дозволить заощадити паливо.

Щоб автомобіль прослужив довше, необхідно час від часу виконувати процедуру розвал-сходження коліс. Погане вирівнювання коліс також призводить до швидшого зносу підвіски і рульового управління. 

Розвал-сходження

Чи є геометрія положення коліс такий же рутинною процедурою, як заміна масла? Ні, розвал-сходження – це особлива процедура. Які основні параметри рульового управління підлягають контролю?

Сходження

Міра сходження коліс – це різниця в відстані між передніми колесами (якщо дивитися зверху) і задньою частиною. Колеса сходяться, коли передні колеса набагато ближче один до одного, ніж задні колеса, в результаті чого шини здаються легкими всередину. Розбіжність коліс відбувається в протилежній ситуації. При налаштуванні механік прагне до стану, рекомендованого виробником автомобіля. Налаштування виробляються в межах від -3 мм до +7 мм.

Кут розвалу

Кут розвалу відповідає за вертикальне положення колеса по відношенню до всього кузова автомобіля. Щоб цей кут становив 0 градусів, колесо повинно бути перпендикулярно землі. Якщо кут розвалу негативний, колесо буде нахилено до центру автомобіля. У спеціально налаштованих автомобілів присутній так званий «негативний» розвал, то є великий негативний кут і нахил колеса всередину. Це допомагає підвищити агресивність управління при проходженні поворотів, але порушує керованість при русі по прямій.

Які симптоми зміщення геометрії?

Неправильна центровка коліс не вимагає використання лазерних вимірювань. Багато нерівності можна відчути під час нормальної їзди. Загальні симптоми:

 • Легкість повороту машини в одну сторону;
 • Нерівномірний або швидкий знос шин;
 • Поворот рульового колеса при русі прямо;
 • Вереск шин, особливо в поворотах, навіть на низькій швидкості;
 • Збільшення витрати палива;
 • Прискорене зношування деталей підвіски і рульового управління.

Якщо помічений будь-якої з цих симптомів, слід звернутися до фахівця якомога швидше.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonПозвонить сейчас