Як правильно проїжджати калюжі на автомобілі

  1. Головна
  2. /
  3. Авто статті
  4. /
  5. Як правильно проїжджати калюжі на автомобілі

Величезні калюжі на дорогах не рідкість, особливо навесні, коли починається бездоріжжя. Швидше за все, під калюжею буде ховатися яма або навіть пристойна вибоїна, в якій можуть пошкодитися не тільки колісні диски, а й прийти в непридатність частина або навіть вся підвіска автомобіля.

Однак, розлив води на загальних дорогах навесні – це трохи інше, ніж калюжі після дощу. Все-таки справа не тільки в тому, що снігу починають танути, перетворюючись в струмки під колесами. У теплу пору року теж можуть початися потужні зливи, прорватися магістральний трубопровід або відбутися ще якась аварія, в результаті якої затопить вулицю.

Суть зводиться до того, що легковий автомобіль – НЕ гідроцикл, тому проїзд по воді повинен здійснюватися з максимальною уважністю і обережністю.

На окрему увагу заслуговує те, що вода сама по собі завдає автомобілю шкоду. В результаті контакту металу і води неминуче буде з’являтися корозія. Крім того, за зовнішнім виглядом калюжі, ніколи зі стовідсотковою впевненістю сказати, якої глибини вона буде, і чи є під водою будь-якої перешкода.

Як проїжджати неглибокі калюжі

Завжди, якщо на шляху зустрілася калюжа, неважливо якої глибини вона могла б бути, в першу чергу необхідно скинути швидкість. Крім цього, навіть якщо калюжа неглибока, то на великій швидкості бризки від неї можуть потрапити в систему запалювання. Це призведе до того, що двигун просто затихне, і машина буде змушена зупинитися. 

Через занадто високу швидкость може з’явитися аквапланування. Інакше кажучи, автомобіль втратить зчеплення з дорогою, так як покришки почнуть просто прослизати по воді.

Отже, коротка інструкція по проїзду неглибоких калюж:

  • зниження швидкості
  • вирівнювання автомобіля
  • міцна хватка за кермо під час з’їзду і виїзду з калюжі
  • просушка гальм.

Навіть якщо калюжа не велика по довжині, не варто починати поворот під час проїзду по ній. Може початися занос, що призведе до втрати нормального управління автомобілем. Якщо різко загальмувати, коли колеса знаходяться в воді, може статися те ж саме. Вийти з такого занесення буває дуже складно.

Для колеса, в’їзд і заїзд в калюжу означає зміни дорожнього покриття, що незмінно призводить до зміни якості зчеплення з ним. Якщо вчасно не притримати кермо міцніше, то колеса можуть просто смикнути в будь-яку сторону. Це означає, що водій на час втратить управління, що створить небезпечну ситуацію на дорозі.

Просушувати гальма після виїзду з калюжі потрібно обов’язково. Це зробити не складно, не знижуючи швидкості, слід кілька разів уривчасто натиснути на педаль гальма. Щось на кшталт частого, але дуже короткого гальмування.

Як проїжджати калюжі середньої глибини

Коротко про те, як діяти, якщо відомо, що калюжа середньої глибини:

  • знизити швидкість
  • вирівняти автомобіль
  • проїхати калюжу без зупинки і без подальшого зниження швидкості
  • плавно виїхати з калюжі не знижуючи швидкості
  • просушити гальма

Швидкість, з якою проїжджають калюжі середньої глибини, не повинна бути більше 10 км / ч. Так як при більшому розгоні занадто велика ймовірність того, що вода потрапить в двигун, систему запалювання або в охолоджуючу систему.

Коли машина рухається, під її капотом вода знаходиться трохи нижче, ніж в самій калюжі. Але тільки до того часу, поки машина в русі. Як тільки машина зупиниться, вода тут же стане на одному рівні з калюжею. Тому робити зупинки посеред калюжі можна ні в якому разі. Це загрожує не тільки затокою всього що під капотом, але і попаданням води в глушник. За калюжі можна їхати тільки вперед.

Не найкращий варіант – проїжджати калюжу одночасно з кимось. Швидше за все, що один з автомобілів хвилею обіллє інший. Якщо є можливість, краще проїхати таке місце по черзі, один за іншим.

Колодки гальм після виїзду з калюжі середньої глибини просушиваются точно так же, як і після виїзду з дрібної калюжі. Всі інші частини машини, які намокли (система вихлопу, диски, низ КПП і двигуна) просохнуть самі по собі під час руху.

Найнебезпечніше, що може підстерігати в калюжах, які на перший погляд здаються середніми по глибині, це те, що вони виявляться набагато глибше, ніж здавалися. Тоді наслідки можуть бути непередбачуваними. Якщо виникає хоч найменший сумнів з цього приводу, краще не потикатися в таку калюжу, а постаратися її об’їхати.

Средняя оценка 0 / 5. Количество оценок: 0

Call Now ButtonЗателефонувати зараз